• wyświetlacz pralki
  • pralka
  • bęben pralki

Pytania i odpowiedzi

Ile będzie kosztować naprawa i czy się opłaci?

Ocena, ile będzie kosztować naprawa, jest możliwa dopiero wówczas, gdy obejrzę sprzęt i zlokalizuję usterkę. Wówczas wytłumaczę, na czym polegać będzie naprawa, jak długo potrwa i ile będzie kosztowała. Z reguły staram się tak przeprowadzić naprawę, by koszty były satysfakcjonujące dla klienta. Oczywiście, są usterki, których naprawa jest ekonomicznie nieopłacalna, natomiast większość awarii można jednak usunąć niewielkim kosztem. Myślę, że opłaca się zapłacić niewielkie pieniądze za kilka dodatkowych lat pracy sprzętu, zamiast wydawać dużo więcej na nowy sprzęt.

Dlaczego kiedyś pralki się mniej psuły?

Kiedyś w pralkach nie było tyle elektroniki, ich części były bardziej toporne, bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Stąd ich żywotność była dużo większa. Teraz sprzęt jest dużo bardziej filigranowy, delikatny, elektroniczne moduły sterujące mają nam ułatwiać życie, pilnować wykonanej pracy za nas, natomiast często to właśnie one są przyczyną naszych zmartwień, bo psują się najczęściej. Śmiało mogę powiedzieć że naprawa pralek zazwyczaj się opłaca.

Dlaczego zmywarka się zepsuła, jak dolałam do niej płynu do mycia naczyń?

Każdy sprzęt pracuje na odpowiednich środkach chemicznych. Płyn do mycia naczyń wlany do zmywarki powoduje duże zapienienie, wyciek wody, doprowadza do przepalenia się grzałki oraz uszkodzenia pompy wodnej.

Dlaczego serwisant AGD nigdy nie zdejmuje butów, wchodząc do mieszkania, w którym będzie naprawiał sprzęt?

Ze względu na możliwe przebicia prądu w urządzeniach elektrycznych, naprawy sprzętu elektrycznego ze względów bezpieczeństwa należy wykonywać w dobrze izolowanym obuwiu. Ponadto, praca ta wiąże się z przenoszeniem i podnoszeniem dużych ciężarów, przy czym dużym utrudnieniem byłaby próba założenia butów w przedpokoju z rękoma zajętymi np. bębnem pralki. A gdyby ten bęben spadł na niezabezpieczoną stopę… Podsumowując – serwisant AGD potrzebuje butów ze względów bezpieczeństwa.

Dlaczego nie wymienia Pan uszkodzonych półek w lodówce?

Takie półki można kupić samodzielnie w autoryzowanym serwisie lub na Allegro, i samodzielnie ją wymienić. Moja firma nie prowadzi sprzedaży części do sprzętu AGD. Mógłbym wymienić uszkodzoną półkę, ale naraziłbym klienta na dodatkowe koszty, które spowodowałyby utratę zaufania do mojej firmy.

PERFEKT Serwis AGD, ul. Sopocka 9, 50-344 Wrocław, telefon: 665 256 010